Gothic

5. července 2007 v 15:02 | Silmarienna |  Gothic
zdroj: www.satanass.blog.cz (+ úpravy by Silmarienna)
Je velice těžké definovat gothic, každý gothic je originál, ale přesto je něco spojuje. Gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět. Hodně lidí si myslí, že gothics jsou satanisté, ale není to úplně pravda. Někteří sice jsou, ale jsou i gothics křesťanské víry, mohou mít jakoukoli víru, anebo nevyznávají žádné náboženství.
Gothics se zajímají o okultní vědy, fascinuje je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … Zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii (např. E.A. Poe, Ch. Baudelair, atd.). Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory. Hudba, kterou poslouchají, je většinou také depresivní a je to hudba tvrdšího rázu (goth metal, gothic rock, black metal, metal, death metal,….)
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothics trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si sami ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky.
Někteří lidé si myslí, že gothica poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli.
Existuje také mnoho falešných gothics, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí, jenom o tom nějakou dobu neví, postupem času ten svůj styl akorát pojmenuje.
Gothics se rádi scházejí s lidmi jim podobnými na tzv. gothic párty. Většina gothics, co se oblečení týče se v civilním životě mírní, ale na gothic párty dávají svůj styl patřičně najevo. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama